İlçe Kaymakamımız Sayın Uğur SEZER’in başkanlığında Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya Cumhuriyet Savcısı Hasan KAFTAR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzb. Umut GÜRSES, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin ÇAM ve ilgili daire amirleri katıldı.
 
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun talimatına istinaden tüm Türkiye’de aynı anda yapılan Madde bağımlılığının önüne geçmek için alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantıda, madde bağımlılığının biyolojik, ruhsal ve sosyal boyutları, mücadele yöntemleri ve alınacak önleyici tedbirler görüşüldü.
 
Çubuk İlçemizde bu konuda seferberlik ilan edilerek, danışma kurulu ve mahalle komisyonları kurulması için çalışma başlatılmasına, etkin mücadele için tüm kurumların koordineli bir şekilde çalışarak görev ve sorumlulukların yeniden düzenlenip daha geniş katılımlı toplantının en kısa sürede yapılmasına karar verildi. Koordinasyon kurulunun daha geniş katılımlı olması ile birlikte etkin mücadele için vatandaşlarımızın, esnafımızın da içinde olacağı mahalle birimleri ile birlikte her türlü önleyici ve bastırıcı tedbirin alınacağını belirten Sayın Kaymakamımız; aileleri ve gençlerimizi tehdit eden her türlü bağımlılıkla mücadele konusunda kararlılıkla gereken tedbirler alınıp bizzat takip edileceğini söyledi.
 
 
 
 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇUBUK KAYMAKAMLIĞI
YAVUZ SELİM  MAHALLESİ  HÜKÜMET CAD. NO:25 HÜKÜMET KONAĞI ÇUBUK/ANKARA
Tel : 0 (312) 837 88 10 - 837 93 93

e-posta : cubuk@icisleri.gov.tr